fbpx

UZMAN MEDYACI

İnstagramda Gönderilerim Nasıl Keşfete Düşer?

İnsanların bilinir olma isteği ve markaların daha büyük kitlelere hitap edebilmesinde etkisi büyük olan sosyal medyaya her geçen gün ilgi artıyor. Ancak ilgideki bu artış kullanıcı sayısında da artışa yol açıyor. Yani profillerin ya da markaların öne çıkabilmesi adına sosyal medya hesaplarını daha etkili kullanması gerekiyor. İşte sosyal medya uygulamaları içerisinde İnstagram’ın en fazla trafiği bulunan ve dikkat çeken İnstagram keşfet bölümü kısmına nasıl çıkılacağına dair etkili ipuçları. 

Takipçi ve Beğeni Sayınızı Doğru Şekilde Arttırın

Öncelikle İnstagram’ın sizi keşfet bölümünde gösterebilmesi için sizin gerçekten de paylaşımlarınızın kitleler tarafından takip edildiği gibi bir de beğenilmesi büyük önem taşıyor.

Bu nedenle özellikle takipçi sayısının yüksek olmadığı ve paylaşımların kitleler tarafından beğeni almadığı hesaplara İnstagram pek de rağbet etmediğini söyleyelim.

Bu nedenle açtığınız sayfa ya da markanın doğru paylaşımlarla, doğru takipçileri kazanmasına ve beğeni sayısının yüksek olabileceği paylaşımları ortaya çıkartmaya çalışın. Çünkü bu sayede keşfet bölümünde çıkmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Sayfanızla Uyumu İçerik Oluşturun

Sayfanızın konusu, teması ne ise takipçileriniz de o konuya ilgi duyan kişilerden oluşacağı için konu dışı paylaşım yapmamaya özen gösterin. Bir konu ya da tema belirleyerek bu çerçevede yüksek kalitede paylaşımlar yaparak doğru takip ve beğenileri toplayın.

Paylaşımlarınızın Görsel Kalitesini Yüksek Tutun

Görsel kalitenin özellikle sosyal medya üzerindeki etkisini göz ardı etmeyin. Kaliteli ve özgün içerikler hazırlayarak, rakiplerinizden birkaç adım öne geçin.

Paylaşım saatlerinde taktiksel davranın

Paylaşımlarınızın her saat aynı etkileşimi alabileceğine inanıyorsanız bundan hemen şimdi vazgeçin.

Çünkü İnstagram keşfet kısmına düşmenin en etkili noktası hızlı etkileşim almak. Yaptığınız paylaşımın özellikle ilk bir saat içerisinde ne kadar beğeni ve yorum çektiği çok önemli.

İnstagram’ınız işletme hesabı ise mutlaka kullanıcılarınızın hangi saatler içerisinde aktif olduğunu inceleyip bu grafikteki saatlere göre paylaşım yapın.

Asla Hile Uygulamalarını Kullanmayın

“İnstagram’ın keşfet bölümüne nasıl çıkarım?” diye düşünürken yukarıdaki konuları dikkate alın ama asla hile seçeneğine başvurmayın. Kuralına uygun hareket ederek, etkili ve doğru paylaşımlarla kendinizi yukarı taşıyın.

Size yukarıda bahsettiğimiz önemli noktaları kullanarak adım adım ilerleyebilir ya da size uygun dijital stratejilerinizi belirlemek ve sektörünüzde sağlam adımlarla hızla yükselmek adına daha fazla vakit kaybetmeden Uzman Medyacı desteğini bizden alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bültenimize Abone Olun

Yeni yazılarımızdan haberdar olun

Daha Fazlasını Keşfedin

en etkili satış arttırma yolları
Genel

En Etkili Satış Arttırma Yolları 2022

İster ürün isterse de hizmet satışı yapsın, istisnasız bütün firmalar işlerini büyütmek ister. Ancak sadece büyümek için doğru adımları atan şirketler büyür. Diğerleri ise sadece

internet sitesi ismi alma
Genel

3 Adımda İnternet Sitesi İsmi Alma [Ücretli/Ücretsiz]

İnternet sitesi ismi ya da adresi Türkçe’de “alan adı”, İngilizce’de ise “domain” olarak adlandırılır. Alan adı (domain) internet sitenize ulaşmak isteyenlerin tarayıcıya yazdığı adrestir. Bunu