fbpx

UZMAN MEDYACI

JivoChat ile Satışlarınızı Artırmaya Hemen Başlayın!

Jivochat Canlı destek

Online alışverişin zirveye tırmandığı bugünlerde satış oranını en üst düzeye çıkarmak için canlı destek sistemleri kullanmak olmazsa olmazdır. Tabii, kullanacağınız sistemi seçerken de oldukça dikkatli olmanız gerekir. Çünkü kullanacağınız canlı destek sistemi sizleri maksimum verime taşımalıdır. Bizlerin bu konudaki önerisi ve aynı zamanda tercihi olan JivoChat en iyi canlı destek sistemidir.

JivoChat Nedir?

Jivochat; yalnızca web siteniz için değil aynı zamanda telefon, e-posta ve sosyal medya hesaplarınız için de canlı destek sağlayan bir sistemdir. JivoChat live chat müşterilerinizin sorunlarını hızlıca çözmeniz için size destek olarak müşterilerinizle anında ve doğrudan iletişim kurmanızı sağlar.

Neden Jivochat?

JivoChat bir canlı destek sisteminin sunmuş olduğu hız, çoklu iletişim ve hesaplılık gibi avantajların tamamını sağlar. Bunun dışında sunduğu ek özellikler ile etkin bir kullanım sağlayarak yüksek satış oranını destekler. Şimdi Jivochat’in standart bir destek sisteminden daha fazlasını sağlayan özelliklerine bakalım.

Akıllı Tetikleyiciler

JivoChat akıllı tetikleyiciler özelliği web sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin davranışlarına göre onlarla iletişime geçmenizi sağlar. Örneğin; ürün satışı yaptığınız sayfada bulunan, bu sayfaya gelene kadar en az 2 sayfanızı daha ziyaret etmiş olan ve bu sayfada 10 saniyeden fazla süre geçiren kişilere açılır pencereden otomatik bir mesaj gönderir. Bu mesaj müşterinize yardımcı olmaya hazır olduğunuzu gösterir ve tetikleyici bir etki yaratır.

Web sitelerinde gerçekleşen mesajlaşmaların %70’i akıllı tetikleyiciler ile başlar. Bu nedenle oldukça değerlidir. Akıllı tetikleyiciler için belirlediğiniz kriterler hedef kitlenize yönelik olduğu için iletişime geçme ve satış yapma oranınız artar.

Mobil Uyumluluk

Mobil cihazlardan yapılan satışlar tüm satışların %33’ünü oluşturur ve bu oran gün geçtikçe artma eğilimindedir. JivoChat web sitesi destek sistemleri %100 mobil uyumludur. Bu sayede mobil cihazlardan giren kullanıcılar sizlerle kolaylıkla iletişim kurabilir. Ayrıca müşterileriniz JivoChat app sayesinde Facebook Messenger, Telegram ve Viber üzerinden sizlere mesaj gönderebilir. Böylece kullanıcılar web sitenizde kalmadan sizlerle iletişimini devam ettirebilir. Siz ise bütün bu mesajları admin JivoChat girişi yaparak tek bir panel üzerinden cevaplayabilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerinizi kaçırmayarak satış oranınızı artırabilirsiniz.

Anlık Takip

JivoChat sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında da sizlere detaylı bilgiler verir. Bu sayede kullanıcınızın web sitenize nereden geldiğini, hangi davranışları sergilediğini ve ilgi alanlarını tespit edebilirsiniz. Böylece kurduğunuz akıllı tetikleyiciler dışında kalan potansiyel müşterilerinizle doğrudan iletişime geçebilir, onlara özel fırsat ve teklifler sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Analiz Desteği

JivoChat birbirinden farklı analizler sunarak temsilcileriniz, ziyaretçileriniz ve web siteniz hakkında sizlere bilgiler sunar. Destek ekibinizin gün içerisinde kaç kişi ile iletişime geçtiğini göstererek mesajları okumanıza imkan tanır. Böylece temsilcilerinizin performansını artıracak çözümler üretebilir ve müşteri desteği kalitenizden emin olabilirsiniz. Olumsuz ziyaretçi geri bildirimleri ile ilgili raporları takip ederek müşteri memnuniyetinizi artırabilirsiniz. 

Ayrıca Jivochat’in sizlere verdiği 0-5 arası değerlendirme puanlarıyla sistemi ne kadar etkin kullandığınızı ve eksiklerinizi görebilirsiniz. Raporda kırmızı ile belirtilen eksik yönlerinizi geliştirerek satış oranınızda kayda değer bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Web Sitesine Jivochat Canlı Destek Ekleme

Jivochat WordPress ve Opencart gibi sistemler ile uyumludur ve kolaylıkla sitenize entegre edilebilir. Bunun için bir kaç farklı yöntem var.

WordPress Siteye JivoChat Canlı Destek Ekleme

WordPress tabanlı web sitenize JivoChat eklemek için üç farklı yöntem mevcut;

  1. WordPress panelinden Eklentiler -> Yeni ekle bölümüne gelerek JivoChat yazın. Ardından WordPress eklentisini yükleyerek aktif hale getirin.
  2. WordPress panelinden Görünüm -> Tema Düzenleyici bölümüne gelerek footer.php dosyası içerisinde </body> etiketinden önce uygulama kodunu ekleyin.
  3. Cpanel üzerinden FTP erişimi ile “wp-content/themes/temanız/footer.php” bölümüne gelin ve dosya içerisinde </body> etiketinden önce uygulama kodunu ekleyin.
jivochat wordpress kurulum

Jivochat’i Opencart Sistemine Ekleme

Opencart e-ticaret platformuna JivoChat eklemek için aşağıdaki üç yöntemden herhangi birisini kullanabilirsiniz;

  1. Opencart üzerine resmi modülümüzü kurmak için burayı ziyaret ederek modülü indirin ve ardından web sitenizde aktif edin. Daha sonra bilgilerinizi modüle girerek canlı desteği aktif hale getirin.
  2. OpenCart yönetim paneliniz üzerinden Sistem -> Ayarlar’a tıklayın. Opencart yönetim panelinizde Sistem -> Ayarlar’a tıklayın. Daha sonra Sunucu -> Google Analytics Kodu bölümüne gidin ve modül kodunu buraya yapıştırın.
  3. Herhangi bir FTP istemcisi aracılığıyla  KENDİSİTENİZ/catalog/view/theme/TEMANIZ/template/common/footer.tpl dosyasına erişin ve modül kodunu </body> etiketinden önce yapıştırın.

Siz de ziyaretçileriniz ve müşterilerinize daha iyi bir hizmet vermek, sitenizde dönüşümleri
artırmak istiyorsanız şimdi JivoChat’in sitesine giderek üye olabilirsiniz. “5 dakika içinde
kullanmaya başlayın, aylarca süren etkinin tadını çıkarın” diyen JivoChat, denemeye değer diyoruz.

Bu Yazıyı Paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Fırsatları kaçırmayın!

Ücretsiz analiz, ücretsiz danışmanlık, ücretsiz eğitim ve ücretsiz animasyon fırsatlarından yararlanmak İçin abone Olun.

Daha Fazlasını Keşfedin

en etkili satış arttırma yolları
Genel

En Etkili Satış Arttırma Yolları 2022

İster ürün isterse de hizmet satışı yapsın, istisnasız bütün firmalar işlerini büyütmek ister. Ancak sadece büyümek için doğru adımları atan şirketler büyür. Diğerleri ise sadece

internet sitesi ismi alma
Genel

3 Adımda İnternet Sitesi İsmi Alma [Ücretli/Ücretsiz]

İnternet sitesi ismi ya da adresi Türkçe’de “alan adı”, İngilizce’de ise “domain” olarak adlandırılır. Alan adı (domain) internet sitenize ulaşmak isteyenlerin tarayıcıya yazdığı adrestir. Bunu