fbpx

UZMAN MEDYACI

1 Saatte Profesyonel Web Tasarım Mümkün mü?

profesyonel web tasarım

Eğer internette “web sitesi kurmak” ile ilgili aramalar yaptıysanız “ 1 saatte sıfırdan profesyonel web tasarım yapmak” başlıklı içerikler görmüş olmanız olasıdır. Peki, gerçekten de bir kaç saat içerisinde sıfırdan profesyonel bir web sitesi kurulabilir mi?  

Profesyonel Web Tasarım Nedir?

Profesyonel web tasarım; 

 • modern görünümlü, 
 • kullanıcı dostu arayüze sahip,
 • mobil uyumlu,
 • işlevsel buton ve formlar kullanılarak hazırlanmış, 
 • hızlı açılan, temel SEO ayarları yapılmış, 
 • gerekli güvenlik önlemleri alınmış, 
 • doğru görsel ve içeriklerle donatılmış,

profesyonel web sitesi hazırlama işine verilen isimdir. Her ne kadar ismi tasarım olsa da profesyonel web site tasarımı yapılırken tasarım dışında yukarıda saydığımız maddelerin tamamının mutlaka yapılması gerekir.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı İçin Tecrübe/Teknik Bilgi Gerekli midir?

Eğer gerçekten profesyonel web sitesi tasarımı yapmak istiyorsanız cevabımız “evet”. Çünkü halihazırda tasarımın kendisi bile teknik bir konudur. İşin içine bir de web sitesi gibi bir teknolojiyi eklediğinizde teknik bilgi gereksinimi kaçınılmazdır. Tecrübe ise her işte olduğu gibi işin sorunsuz halledilmesi için gerekli olan en önemli etkenlerden biridir. İnternette gördüğünüz “web tasarımı artık çok kolay, sürükle bırak ile dakikalar içerisinde profesyonel web siteleri tasarlayın” söylemleri satış stratejilerinden ibarettir.

youtube video

Youtube’da Bir Saatte Profesyonel Web Sitesi Kurma Videosu Var…

Video içerik üreticileri ilgi çekici başlıklarla izlenmelerini artırmak ister. Muhtemelen “iki ayda sıfırdan profesyonel web sitesi tasarımı” başlıklı bir içerik ilginizi çekmeyecektir. Çünkü iki ay gerçekten uzun bir süre. Bu yüzden video içerik üreticileri bu süreyi mümkün olduğunca kısaltarak sizlere sunar. Peki, bu videoda neler bulunur? Videoyu hazırlayan içerik üreticisi;

 • domain ve hosting satın alır, 
 • cpanel üzerinden wordpress kurulumu yapar,
 • Hazır temayı wordpress’e kurarak demo içerikleri yükler,
 • Site logosunu, bir yazının görselini, içeriğini ve başlığını değiştirir,
 • Daha sonra siz de bu şekilde profesyonel internet sitesi kurabilirsiniz diyerek videoyu sonlandırır. 

İzleyici bu videodan sonra bir hevesle bilgisayarının başına geçer ve profesyonel web sitesi kurmak için işe başlar. Ancak bir saat sonra yaptığı şey videoda gösterilen adımları birebir kopyalamak ve videodaki sitenin kopyasını yapmak olur. Profesyonel web tasarım yapacağım diye çıkılan yolun sonunda elinizde demo bir web sitesinden fazlası olmaz. 

Asıl zorluk siteyi özelleştirerek profesyonel web site tasarımı yapmak istediğinizde başlar. Eğer gerçekten bu işe gönül vermediyseniz maalesef sonuç hüsrandır. Bu işe gönül verenler ise uzun bir öğrenme/araştırma süreci sonunda profesyonel bir web sitesi kurmayı başarır. Fakat tam anlamıyla profesyonel web sitesi kurmak için birden fazla web sitesi yaparak daha fazla tecrübe kazanmak gerekir.

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır?

Tasarımı kendiniz yapacaksanız domain, hosting ve tema maliyeti (bkz: örnek tema) ortalama 700 TL civarında olur. Bu durumda tasarımı sizin yapmanız gerekir.  

Eğer profesyonel hazır web sitesi satın almak isterseniz domain ve hosting dahil maliyeti yine 600 TL 700 TL civarındadır. Ancak bu hazır siteleri kendiniz/firmanız için özelleştirmek pek mümkün değildir. Yalnızca size verilen şablonu kullanabilirsiniz. İçerik girişi gibi angarya işler de yine sizin tarafınızdan yapılır. İnternette gördüğünüz birbirinin kopyası gibi duran web siteleri bu şekilde oluşturulur. 

Kişiye özel profesyonel web tasarım fiyatları ise web sitesinin sayfa sayısına, kaç dilde olacağına, istenilen diğer özelliklere göre farklılık gösterir. Ortalama fiyatlar 2000 TL‘den başlar ve artarak milyon TL‘lere kadar çıkabilir.

Not: Burada belirtilen fiyatlar ortalama maliyetleri kapsar. Yapılan tercihlere, istenen özelliklere ve seçilen ajanslara göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.

profesyonel web tasarım

Hayalinizdeki Web Site İçin Profesyonel Web Tasarım Firmaları ile Çalışabilirsiniz

Yukarıda genel hatlarıyla anlattığımız gibi bir ya da birkaç saatte maalesef ki profesyonel veya kurumsal web sitesi tasarımı yapmak mümkün değildir. Bu nedenle profesyonel web tasarımı için kullanıcıların önünde iki yol bulunur. Ya web tasarım öğrenmek ya da profesyonel web sitesi yapan firmalar aracılığıyla tasarım yaptırmak. Eğer ilginiz ve yeterli zamanınız varsa ilk seçenek sizin için uygundur. Fakat profesyonel web site tasarımı konusuna ilgi duymuyorsanız ya da bu işi öğrenmek için yeterli zamanınız yoksa bütçenize uygun profesyonel web sitesi fiyatları ile bizden yardım alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemizde bulunan whatsapp butonu ya da formlar aracılığıyla bizlerle iletişime geçmek!  

Bu Yazıyı Paylaşın

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bültenimize Abone Olun

Yeni yazılarımızdan haberdar olun

Daha Fazlasını Keşfedin

en etkili satış arttırma yolları
Genel

En Etkili Satış Arttırma Yolları 2022

İster ürün isterse de hizmet satışı yapsın, istisnasız bütün firmalar işlerini büyütmek ister. Ancak sadece büyümek için doğru adımları atan şirketler büyür. Diğerleri ise sadece

internet sitesi ismi alma
Genel

3 Adımda İnternet Sitesi İsmi Alma [Ücretli/Ücretsiz]

İnternet sitesi ismi ya da adresi Türkçe’de “alan adı”, İngilizce’de ise “domain” olarak adlandırılır. Alan adı (domain) internet sitenize ulaşmak isteyenlerin tarayıcıya yazdığı adrestir. Bunu